Ky është urimi special i Paul Pogbas për Adnan Januzajn!

Dje, më 5 shkurt, ishte ditëlindja e Adnan Januzajt dhe ish-bashkëlojtari i tij në Manchester United, Paul Pogba, nuk harroi ta postonte një urim special për të, në llogarinë e tij në Instagram.

Januzaj e ndan të njëjtën datëlindje me disa nga futbollistët më të njohur në botë, si Cristiano Ronaldo dhe Neymar. Përderisa shumica e futbollistëve ia urojnë këtyre të dyve ditëlindjen, Pogba e veçoi Januzajn, shkruan Gazeta Express.

“Urime ditëlindjen, vëllai im i vogël. Ti e di nga e ke marrë këtë ‘swag’, haha”, ka shkruar Pogba në llogarinë e tij në Instagram.

Këtë urim, francezi e ka përcjellë me tri fotografi të këtyre të dyve së bashku, gjatë kohës sa të dy luanin për Manchester Unitedin.

Pogba dhe Januzaj kishin qenë së bashku te “Djajtë e kuq” nga marsi i vitit 2011 deri më gusht të vitit të 2012, kur francezi u transferua në Juventus. Januzaj e vazhdoi karrierën e tij në Manchester United deri në vitin 2017.

Por pas dy sezonesh i huazuar, më në fund u shit në Real Soiedad, ku edhe luan tani. Kur Pogba u kthye në Manchester United, në vitin 2016, Januzaj ishte ende lojtar i “Djajve i kuq”, mirëpo ishte i huazuar në Sunderland. /Gazeta Express/

Lajme tjera

Gratë vjedhin lule me rrënjë në Podujevë ( Video)

Dy gra janë parë duke vjedhur disa lule me rrënjë në një vazo në qendër të qyteti të Podujevës. Derisa ato ecin pranë luleve, njëra nga gratë zgjatë dorën me

Pamje të reja nga stuhia e fuqishme që goditi Ulqinin

Një stuhi e fuqishme ka goditur mbrëmë Ulqinin, duke shkaktuar kështu dëme të mëdha materiale. Në disa video që kanë publikuar banorët, shihen drunjtë e rrëzuar mbi disa vetura, rrugët

Haradinaj reagon pas publikimit të përgjimeve ku përmendej plani për ndryshimin e kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku dy komedianë rusë zhvilluan me të një bisedë telefonike duke u prezantuar si ish-presidenti i Ukrainës Poroshenko, derisa

Kapet arsenal armësh në Malishevë, shtatë të arrestuar

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, përkatësisht Stacioni Policor në Malishevë, në kuadër të angazhimeve të vazhdueshme në parandalimin e dukurive negative dhe realizimit të objektivave policore për krijimin e

BE kushte të reja për Serbinë – Beogradi të njoh gjenocidin në Srebrenicë

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në

Naim Maloku ftohet nga Specialja

Ish eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Naim Maloku është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u intervistuar në cilësinë e dëshmitarit. Maloku ka njoftuar se është

Kush do të merret me “Trepçën”? Beogradi e do për vete, Kosova për vete

Punonjësit serbë të Trepçës në veri, nuk pranojnë të regjistrohen si aksionar në këtë ndërmarrje. Qeveria në Prishtinë për këtë veprim po e akuzon Beogradin zyrtar. Ndërmarrja industriale metalurgjike Trepça,

PDK mbështet platformën për dialogun

Elmi Reçica në emër të grupit parlamentar të PDK, ka thënë se do të mbështesin platformën dhe se do të ofrojmë mbështetjen e tyre për të gjitha çështjet. “PDK e

Kryesia e LDK-së bën homazhe në Prekaz

Në ditën e tretë të Epopesë së lavdishme të UÇK-së, anëtarë të Kryesisë të LDK-së kanë bërë homazhe te Kompleksi Memorial në Prekaz dhe kanë vizituar familjen Jashari. Në emër

Buzëqeshja e njëjtë e Thaçit në 12 fotografi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi kohët e fundit ka shpeshtuar takimet në zyrën e tij. Ai po dekoron personalitete të shumta me çmime të ndryshme për kontributet e