Momenti i përplasjes së Granit Xhakas me futbollistin serb

Granit Xhaka shkëlqeu mbrëmjen e sotme (e enjte) në Emirates.

Ylli kosovar i skuadrës së Arsenalit kontribuoi me dy asistime në ndeshjen kthyese të “Topçinjve” në kuadër të xhiros së 1/16-ës në UEFA Evropa Ligë kundër BATE Borisovit, shkruan portali arbresh.info.

Skuadra nën udhëheqjen e trajnerit spanjoll Unai Emery siguroi fitore me rezultat bindës 3 me 0 në takimin kthyes duke vazhduar tutje në raundin e ardhshëm me rezultat të përgjithshëm 3 me 1 kundër skuadrës bjelloruse.

Xhaka ishte fantastik në këtë takim duke asistuar në golin e Shkodran Mustafit në minutën e 39′ dhe golin tjetër pas një ore lojë nga Sokratis. Mirëpo, reprezentuesi i Zvicrës humbi durimin në minutat e fundit të takimit duke u përplasur në një moment me futbollistin serb Bojan Dubajic.

26-vjeçari kishte një kacafytje me sulmuesin e skuadrës mysafire si pasojë e një ndërhyrje të ashpër nga Dubajic në mbrojtësin Nacho Monreal.

Sidoqoftë, bashkëlojtarët e tij dhe gjyqtari reaguan duke mos lejuar të gjërat të shkojnë në një pikë tjetër.

Ndryshe, Granit Xhaka ishte lojtari i kësaj ndeshje duke u vlerësuar me notë të lartë – 8.8./arbresh.info/


(Momentin e përplasjes mund ta shikoni më poshtë duke klikuar këtu)


Arsenal Editor@Arsenal_Editor

92nd minute of the game your player goes down and on Comes Daddy Xhaka to the rescue

Oh Captain! My Captain 6721:17 – 21 Feb 201921 people are talking about this

Lajme tjera

Gratë vjedhin lule me rrënjë në Podujevë ( Video)

Dy gra janë parë duke vjedhur disa lule me rrënjë në një vazo në qendër të qyteti të Podujevës. Derisa ato ecin pranë luleve, njëra nga gratë zgjatë dorën me

Pamje të reja nga stuhia e fuqishme që goditi Ulqinin

Një stuhi e fuqishme ka goditur mbrëmë Ulqinin, duke shkaktuar kështu dëme të mëdha materiale. Në disa video që kanë publikuar banorët, shihen drunjtë e rrëzuar mbi disa vetura, rrugët

Haradinaj reagon pas publikimit të përgjimeve ku përmendej plani për ndryshimin e kufijve

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar pas publikimit të përgjimeve, ku dy komedianë rusë zhvilluan me të një bisedë telefonike duke u prezantuar si ish-presidenti i Ukrainës Poroshenko, derisa

Kapet arsenal armësh në Malishevë, shtatë të arrestuar

Drejtoria Rajonale e Policisë në Gjakovë, përkatësisht Stacioni Policor në Malishevë, në kuadër të angazhimeve të vazhdueshme në parandalimin e dukurive negative dhe realizimit të objektivave policore për krijimin e

BE kushte të reja për Serbinë – Beogradi të njoh gjenocidin në Srebrenicë

Brukseli propozon një kusht të ri për pranimin e Serbisë në BE – njohjen e gjenocidit në Srebrenicë, shkruan “Veçernje novosti”. Këto kërkesa janë gjithnjë e më të forta në

Naim Maloku ftohet nga Specialja

Ish eprori i lartë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Naim Maloku është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë për t’u intervistuar në cilësinë e dëshmitarit. Maloku ka njoftuar se është

Kush do të merret me “Trepçën”? Beogradi e do për vete, Kosova për vete

Punonjësit serbë të Trepçës në veri, nuk pranojnë të regjistrohen si aksionar në këtë ndërmarrje. Qeveria në Prishtinë për këtë veprim po e akuzon Beogradin zyrtar. Ndërmarrja industriale metalurgjike Trepça,

PDK mbështet platformën për dialogun

Elmi Reçica në emër të grupit parlamentar të PDK, ka thënë se do të mbështesin platformën dhe se do të ofrojmë mbështetjen e tyre për të gjitha çështjet. “PDK e

Kryesia e LDK-së bën homazhe në Prekaz

Në ditën e tretë të Epopesë së lavdishme të UÇK-së, anëtarë të Kryesisë të LDK-së kanë bërë homazhe te Kompleksi Memorial në Prekaz dhe kanë vizituar familjen Jashari. Në emër

Buzëqeshja e njëjtë e Thaçit në 12 fotografi

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi kohët e fundit ka shpeshtuar takimet në zyrën e tij. Ai po dekoron personalitete të shumta me çmime të ndryshme për kontributet e