Ditën e fundit të trajtimit të kancerit, shikoni festën e fëmijës në spital

Solomoni pesëvjeçar u bë një hit viral. Nëna e tij Leni Lutui postoi një video të djalit të saj që festonte fundin e trajtimit të tij të kancerit me disa lëvizje të... Lexo më shumë »

Bredhi dhe stolitë e kushtueshme, ndër dekorimet më të këqija deri tani (Foto)

Se paratë nuk e blejnë stilin dhe pamjen e duhur, e tregon më së miri ky dekorim që duket se është bërë në një shtëpi luksoze. Dekorimet duket se janë shumë të... Lexo më shumë »

Dekorimi i palmave në Kroaci për fundvit i ka bërë të gjithë të qeshin me lot

Një fotografi nga Kroacia i ka bërë të gjithë të qeshin. Aty shihen palmat teksa janë dekoruar me drita për festat e fundvitit. Në grupin “The Balkans Group” në Facebook po qarkullon... Lexo më shumë »

Çfarë janë këta në këto 15 fotografi, gjeni apo dembelë?! (Foto)

Të gjithëve mund të na ketë ndodhur që të vihemi përpara një detyre e të jemi shumë të lodhur për ta bërë atë. E nuk janë të pakta rastet që kemi gjetur... Lexo më shumë »

Komuniteti në zi, ngordh maçoku që ishte “simbol i qytetit”! (Foto)

Një komuniteti i tërë, ai i San Giovannit në Persiceto të Italisë, qan Mbretin Gino, maçokun që ishte “simbol i qytetit”. Fundi i tij ishte mjaft i keq: “u godit nga një... Lexo më shumë »

Binjaket më të vjetra britanike panë katër monarkë dhe 20 kryeministra për 102 vjet, zbulojnë sekretin e jetëgjatësisë së tyre (Foto)

Me të mbushur 102 vjet, këto binjake pritet të bëhen më të vjetrat në Britaninë e Madhe. Phyllis Jones dhe Irene Crump jetojnë në Worcestershire të Anglisë, ku edhe kanë lindur më... Lexo më shumë »

Gjendej para timonit të autobusit, shoferi regjistron veten duke mbajtur kokën anash – për t’i mashtruar kolegët

Ky është momenti i mrekullueshëm kur një shofer e regjistron veten derisa gjendet para timonit të një autobusi – por nuk është ashtu siç duket në pamje të parë. Në pamjet e... Lexo më shumë »

I ndaluari me qafën më të gjerë se kokën (Foto)

Charles Dion McDowell nga Florida e Shteteve të Bashkuara, e ka kokën normale, por qafën shumë më të gjerë. Kjo ka bërë që fotografia e 31-vjeçarit të ndaluar për shitje të drogës,... Lexo më shumë »

Nuk kishte monedhë, karrocën e supermarketit duhej zhbllokuar – burri tregon trikun me çelës i cili i funksionoi (Foto)

Me shumicën e njerëzve që shkojnë pa para cash në jetën e tyre të përditshme, falë kreditkartelave – çfarë ndodh kur ju përfundoni në supermarket – dhe nuk keni mundësi për të... Lexo më shumë »

Përse “Black Friday” ka këtë emër?

“Black Friday”, me këtë etiketim njihet e premtja e parë e pazareve pas ditës së falënderimeve. Emrin e ka marrë si pasojë e aksidenteve tragjike që u shkaktuan të premten nga trafiku... Lexo më shumë »