Vuçiq flet për votat e Kosovës në Interpol, sulmon Malin e Zi dhe Maqedoninë!

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq është paraqitur edhe sot në një konferencë për media ka është deklaruar rreth dështimit të Republikës së Kosovës për tu bërë anëtare në organizatën ndërkombëtare të policisë,... Lexo më shumë »

Nipi i Jakup Krasniqit i reagon ashpër Milaim Zekës

Deputetit Milaim Zekes i ka reaguar nje familjar e Jakup Krasniqit. Arian Krasniqi, këshilltar i ministrit të Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, njëherësh djalë i vëllait të Jakup Krasniqit, ka reaguar ndaj... Lexo më shumë »

Shekip Fazliu zgjedhet sekretar i Telekomit, mposhtë Xhevdet Smakiqin?

Telekomi i Kosovës vazhdon të jetë njëra nga kompanitë publike me probleme të mëdha si në aspektin financiar ashtu edhe në fushën e menaxhimit, duke e sjellur këtë kompani buzë falimentimit. Në... Lexo më shumë »

Lajm i hidhur për Kosovën: Heqja e vizave nuk ndodhet në rend të ditës të BE-së në dhjetor

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian nuk e kanë vendosur liberalizimin e vizave për Kosovën në rendin e ditës të takimit të muajit të ardhshëm të ministrave të tyre, thanë burimet diplomatike të... Lexo më shumë »

Shiu që ra 24 orë pa u ndal në Pejë, nxjerr mbeturinat në mes të rrugës

Qyteti i Pejës është përballur me reshje të shiu pa ndërprerë për 24 orë. Nga këto reshje, sot pejanët kanë vuajtur pasojat, e që kanë qenë të pakëndshme.   Një lexues i... Lexo më shumë »

Lordi meksikan i drogës i dha 6 milionë dollarë ryshfet shefit të sigurisë së Meksikës

Një dëshmitar i qeverisë në gjyqin e SHBA kundër lordit të drogës meksikane i njohur shkurt si El Chapo thotë se karteli i tij i ka dhënë ryshfet ish-shefit të lartë të... Lexo më shumë »

Bahtiri: Për dështimin në Interpol, fajtor është Thaçi dhe jo Pacolli

Nënkryetari i AKR’së Agim Bahtiri nuk fajëson shefin e partisë Behgjet Pacolli i cili në rolin e Ministrit të Punëve të Jashtme nuk arriti të bëjë Kosovën pjesë të Interpolit. Pas kësaj,... Lexo më shumë »

Skandali me qumështin e “rrugës”! 31 milion baktere për mililitër

Kur blini një shishe qumësht në shishet plastike të përdorura duhet të keni parasysh se bashkë me qumështin po blini edhe shumë infeksione. Pak ditë më parë ju treguam se si nënproduktet... Lexo më shumë »

Çitaku: Fitorja e djelmoshave tanë, nuk e kompenzon dështimin tim dhe të kolegëve të mi

Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku përmes një statusi në llogarinë e saj Facebook është shprehur se ndjehet e lumtur dhe krenare me lojën fantastike që po... Lexo më shumë »

Vonohet në seancë, dënohet 250euro avokati

Seanca gjyqësore në rastin e të akuzuarve për krim të organizuar, për çka ngarkohen tre zyrtarë doganorë të pikës kufitare në Jarinjë dhe 39 persona të tjerë, shumica prej të cilëve biznesmenë,... Lexo më shumë »