Suplimenti që mund t’iu ndihmojë me humbjen e peshës

Suplimentet për humbje peshe mund t’iu ndihmojnë pacientëve mbipeshë në planet e dietës. Humbja e peshës mund të jetë vendimtare për pacientët që janë mbipeshë, transmeton lajmi.net. Ndryshimet në stilin e jetesës... Lexo më shumë »

Geta Beqa provokon që në mëngjes, shfaqet atraktive

Geta Beqa njihet për format e saj seksi të cilat i ka fal ushtrimeve intensive në palestër. Kampionia në ‘bodybuilding’ ka nisur mbarë muajin shkurt me një imazh provokues, shkruan Indeksonline. Me... Lexo më shumë »

Prekëse, nëna me kancer zgjedh jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës

Shikuesit e emisionit, Hospital në BBC 2 kanë mbetur të prekur nga historia e një pacienteje me kancer e cila zgjodhi jetën e fëmijës që kishte në bark në vend të sajës.... Lexo më shumë »

Rast i rrallë i operimit në QKUK, i shpëtohet jeta shtatzënës

Ka qenë një prej netëve të zakonshme të kujdestarisë në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK), kur gjinekologët Flora Belegu dhe Memli Morina u thirrën nga Emergjenca për... Lexo më shumë »

Pija që po ulë ndjeshëm rrezikun nga kanceri i prostatës

Meshkujt që konsumojnë çdo ditë nga një gotë verë të kuqe ulin rrezikun të preken nga kanceri i prostatës për 12 për qind, por Chardonnay ka efekt të kundërt, zbulon një studim.... Lexo më shumë »

Fëmijët e fiksuar pas kësaj lodre janë më inteligjentët

Prindërit duan të mburren me zgjuarsinë e fëmijëve të tyre, nëse ata mund të këndojnë alfabetin, të lexojnë një poemë ose të zgjidhin një problem matematikor. E një ndër indikatorët e inteligjencës... Lexo më shumë »

Gruaja tregon dietën sekrete, i ndihmoi të humbte 20 kilogramë brenda një jave

Doni të humbni peshë pa i kushtuar kohë palestrës? Kjo grua tregon dietën që ndoqi, e që i ndihmoi të humbte 20 kilogramë. Sharon Wilson u zotua të humbte peshën përpara se... Lexo më shumë »

Kafe apo ujë i ngrohtë me stomakun bosh, ja çfarë rekomandojnë mjekët të pini sapo zgjoheni nga gjumi

Për shumë njerëz, është e paimagjinueshme ta nisin ditën pa një apo edhe dy filxhanë kafe. Duket sikur lëngu magjik i zi ka një fuqi të mbinatyrshme për të kthyer me plot... Lexo më shumë »

Mos pini kafe gjatë ditëve të ftohta, mund të jetë e rrezikshme për shëndetin tuaj

Kur temperatura janë të ulëta si në ditët e fundit, një filxhan kafe me avull mund të duket si e vetmja zgjidhje për t’ju ndihmuar të zgjoheni dhe të ngroheni në mëngjes.... Lexo më shumë »

Tensioni i lartë: Ushqimet që nuk duhet t’i fusni në gojë

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë vdekjeprurës, prandaj mjekët sugjerojnë që të bëhet kujdes i madh. Kjo sëmundje prek një numër të madh të njerëzve në mbarë botën, transmeton portali... Lexo më shumë »