Momenti i përplasjes së Granit Xhakas me futbollistin serb

Granit Xhaka shkëlqeu mbrëmjen e sotme (e enjte) në Emirates. Ylli kosovar i skuadrës së Arsenalit kontribuoi me dy asistime në ndeshjen kthyese të “Topçinjve” në kuadër të xhiros së 1/16-ës në... Lexo më shumë »

Prishtina shkruan historinë, kalon në mesin e 16 skuadrave më të mira

Z Mobile Prishtina ka kaluar në rundin e 16 skuadrave më të mira të FIBA Europe Cup. Skuadra kosovare këtë sukses e arriti pasi mposhti gjigantin turk, Pinar Karasiyaka me rezultat 82:78,... Lexo më shumë »

Taulant Xhaka dhe Arbnora shfaqen me shumë stil këtë mëngjes

Futbollisti i njohur shqiptar, Taulant Xhaka ka publikuar një fotografi ku shfaqet bashkë me bashkëshorten e tij. Taulanti përmes një “selfie” kishte treguar se ai dhe bashkëshortja po kalojnë kohë të mira... Lexo më shumë »

Ky është urimi special i Paul Pogbas për Adnan Januzajn!

Dje, më 5 shkurt, ishte ditëlindja e Adnan Januzajt dhe ish-bashkëlojtari i tij në Manchester United, Paul Pogba, nuk harroi ta postonte një urim special për të, në llogarinë e tij në... Lexo më shumë »

Fadil Vokrrit do t’i vendoset statuja midis Prishtinës

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu që ka qenë për shumë vite nënkryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës dhe bashkëpunëtor i legjendës Fadil Vokrri, në seancën maratonike të Kuvendit të Kosovës ka... Lexo më shumë »

Votohet pro ndërtimit të parkut “Fadil Vokrri”

Propozimi i deputetit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Bekim Haxhiu, për ndëritimin e një parku me emrin “Fadil Vokrri” është votuar pro nga deputetët e Kuvendit. Ky park është paraparë që... Lexo më shumë »

Kosova mposht bindshëm Norvegjinë në futsall

Kombëtarja e Kosovës në futsall ka shënuar fitore në ndeshjen e dytë të Grupit B në kuadër të parakualifikimeve për Kampionatin botëror, që po zhvillohen në Minsk. Pas humbjes nga Bjellorusia (0:5),... Lexo më shumë »

Konfirmohet kundërshtari i ardhshëm i Joshuas

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i boksierit britanik Anthony Joshua tha se marrëveshja për të dueluar ndaj Dillian Whyte është pranë finalizimit. Kjo sfidë do të zhvillohet në “Wembley”, por ndoshta jo... Lexo më shumë »

Sportistja e famshme kosovare ia “kap dorën” Messit në Argjentinë

Alpinistja dhe vrapuesja e famshme kosovare, Arineta Mula, gjindet momentalisht në Argjentinë. Mula ka publikuar disa foto gjatë qëndrimit të saj në Buenos Aires, e njëra ndër to është pranë statujës së... Lexo më shumë »

Zbulohet skuadra e re e Edon Zhegrovës

Edon Zhegrova po largohet nga Genku për t’u transferuar në Zvicër, sipas mediave belge. Talenti kosovar, që me skuadrën e tij Genk nuk po kalon në periudhë aq të mirë, duke u... Lexo më shumë »