Volkswagen prodhuesi me shitjet më të larta të automjeteve në 2018-ën, por…

Volkswagen Group ka kryesuar për pesë vite me rradhë si prodhuesi i makinave me shitjet më të larta në botë. Edhe pse grupi gjerman është tërhequr nga aleanca Ranult-Nissan-Mitsubishi në segmentin e automjeteve... Lexo më shumë »

Fitimet e Ferrari u rritën me 46% në 2018-ën

Prodhuesi italian i makinave luksoze sportive Ferrari ka deklaruar se fitimet e kompanisë vitin e kaluar u rritën me 46%. Kjo është nxitur nga rritja e shitjeve të modeleve me motor V12... Lexo më shumë »

Google fshehurazi po incizon zërin tuaj, ja si ta fshini nga arkivi i saj

Mirësevini në epokën digjitale, ku nuk zbatohet në praktikë koncepti “privatësi”. Në vitin 2015, u raportua se Google mban një regjistër audio të të gjitha pyetjeve të ndryshme që kërkojnë funksionin e... Lexo më shumë »

Volkswagen dhe Ford do të prezantojnë një aleancë globale

Grupi Volkswagen dhe Ford Motor do të prezantojnë një aleancë më të thellë javën e ardhshme e cila shkon përtej bashkëpunimit për makinat komerciale deri në zhvillimin e teknologjive të reja raportoi agjencia e lajmeve Reuters. “Një... Lexo më shumë »

Mercedes-Benz A-Class vs. CLA: shikoni ndryshimet

‘Kur debutoi në 2015-ën, Mercedes-Benz CLA kishte një sukses të madh. Po pas një gjysme dekade, natyrisht që ka nevojë për modifikime. Por si mund të krahasojmë CLA-në e re me Sedan-in A-Class? Në sipërfaqe... Lexo më shumë »

Këto si keni parë më herët, ndërtesat miliarda dollarësh që pritet të hapen në vitin 2019 ( foto )

Viti i kaluar do të mbahet mend gjatë për objektet e ndërtuara dhe arkitekturën e tyre. Madje, një arkitekt indian fitoi çmimin Pritzker për herë të parë, dhe një kompleks për pleqt... Lexo më shumë »

Gjenerata e rradhës e VW Golf GTI me më tepër se 300 kuaj fuqi

Gjenerata e tetë e Volkswagen Golf po përgatitet të vijë në formën GTI. Por sa fuqi do të ketë? Sipas disa thashethemeve, makina do të ketë mbi 300 kuaj fuqi. Thashethemet tregojnë... Lexo më shumë »

Del fotoja e parë e Samsung Galaxy S10

Ekrani është i lakuar në të dyja anët, siç është tipike për modelet e fundit të Samsung. Samsung Galaxy S10 nuk është një sekret më. Gazetari Evan Blass sapo e ka publikuar... Lexo më shumë »

Makina elektrike e Porsche do të kushtojë mbi 130,000 dollarë

Makina elektrike e shumëpritur Porsche Taycan do të vijë në tre variante ku më shtrenjti do të kushtojë deri në 130,000 dollarë. Prodhuesi Gjerman i makinave të performancës së lartë do të... Lexo më shumë »

Modeli më i shtrenjtë i BMW X7 shkon deri në 122 mijë dollarë

Pak ditë më parë në Los Angeles BMW prezantoi modelin e ri X7 i cili është edhe SUV-i më i mirë që ofron prodhues Bavarez i makinave. Ndërsa detajet e makinës i... Lexo më shumë »